Sokół Kołbiel - Płomień Dębe Wielkie 2-4
Zwycięstwa u siebie- 2
Remisy u siebie- 1
Porażki u siebie- 2
Bilans goli u siebie- 10-9
Patrząc w te statystyki wynika jasno że 7 z 8 zdobytych punktów w tym sezonie Sokół zdobył właśnie u siebie a wicelider Zryw Sobolew wygrał tam tylko 2:0, więc wbrew pozorom nie jest to taki łatwy teren, świadczy o tym mecz na jesieni 2005 roku kiedy to juniorzy 87/88, którzy mieli bardzo dobry skład wygrali tylko 3:2, lecz mimo to nasi juniorzy muszą jutro wygrać i utrzymać się na pozycji lidera.

Rokład jazdy 5-6.05
Rozkład jazdyA KLASA
Wilga Miastków - Ostrówek Niedziela 17 (Wadas M, Firus, Muszyński)

Błękitni Stoczek Węgrowski - Hutnik Huta Czechy Niedziela 17 (Wadas Sz., Brzozowski, Woliński)

Tajfun Jartypory - Jabłonianka Jabłonna Lacka Niedziela 16 (Borkowski K, Zadrożniak, Hołubiuk)

Jutrzenka Junior Cegłów - Jutrzenka/Tęcza Cegłów Niedziela 16 (Dębski P, Gardziński, Walecki P)

Płomień Dębe Wielkie - Orzeł Parysów Niedziela 17 (Skoczylas, Baranowski, Guzowski)

Wisła Maciejowice - Orzeł Unin Niedziela 16 (Piotrkowicz, Czyżak, Zychowicz)

Grodzisk Krzymosze - Wektra Dziewule Niedziela 15 (Prekurat, Adaśko, Świniarski)

JUNIORZY
Sokół Kołbiel - WILGA MIASTKÓW Sobota 12.30
MKS Małkinia - Czarni Węgrów
Naprzód Skórzec - Zryw Sobolew
Płomień Dębe Wielkie - Kosovia Kosów Lacki Sobota 14

Sprostowanie!!!
W związku z artykułem w "Życiu Garwolina" chciałbym napisać że, w wątku o naszej stronie internetowej została pominięta osoba dzięki której ta strona właśnie istnieje- ZYZIU. To on właśnie ją założył dopiero później zaprosił mnie i Czołga do wspólnego tworzenia tej strony, ale to że nasz ukochany klub posiada stronę internetową zawdzięczamy właśnie ZYZIOWI.

Pewne zwycięstwo nad Wektrą!!!
SeniorzyDzisiaj nasza Wilga udała się na stosunkowo daleki wyjazd do Dziewul. Gdy nasi zawodnicy dojechali na miejsce, pierwsze co zwróciło ich uwagę to fatalny stan murawy, nawierzchnia była tam w katastrofalnym stanie- typowe "Kemp Nou". Mimo tego nasza drużyna była w bojowych nastrojach, i wyszła z nastawieniem że nawet w tych warunkach, jako lepsza drużyna jesteśmy w stanie wygrać. Zgodnie z przewidywaniami wynikającymi ze stanu boiska, był to typowy mecz walki toczącej się w środkowej strefie boiska. Pierwszą groźną akcje przeprowadzili gospodarze, kiedy po rajdzie skrzydłowego i wyłożeniu piłki na 10 metr, strzał oddał napastnik gości ale dobrą interwencja popisał się Paweł Szymanek broniąc ten strzał. Mimo to w pierwszej połowie optyczną przewagę wyrobiła sobie nasza Wilga, strzał z rzutu wolnego oddał Piotrek Kondej ale bramkarz gospodarzy obronił, podobnie próbował Olaf Woder który po złym wybiciu piłki przez obrońców Wektry uderzył z pierwszej piłki ale trafił w boczną siatkę. Na szczęście w okolicach 35 minuty udaje się naszej drużynie przeprowadzić bramkową akcję kiedy to po szybkiej wymianie piłki pomiędzy Piotrkiem Kondejem a Piotrkiem Domańskim w dobrej sytuacji do strzału znalazł się ten pierwszy i uderzył mocno piłka otarła się o słupek i wpadła do bramki gości i mamy 1:0. W pierwszej połowie stwarzamy jeszcze jedną doskonałą sytuację kiedy to po dograniu z boku boiska bardzo mocno z 10 metra uderza Olaf Woder ale trafia w poprzeczkę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0. W drugiej połowie to gospodarze grają z wiatrem i uzyskują przewagę w polu i częściej atakują naszą bramkę, ale te ataki kończą się w okolicach 25 metra od naszej bramki, jedyne zagrożenie to rzuty wolne ale na nasze szczęście nie są one celne. Nasza Wilga stara się atakować i w okolicach 70 minuty dobre podanie otrzymuje wprowadzony 15 minut wcześniej Karol Rosłaniec i po przełożeniu sobie piłki na prawą nogę uderza z linii pola karnego minimalnie nad poprzeczką. Co się nie udało wtedy udało się pięć minut później wtedy to po akcji rezerwowych- świetnym prostopadłym podaniem do Karola Rosłańca popisuje się Przemysław Baran, popularny "Kajo" w tej sytuacji wychodząc sam na sam z bramkarzem nie czekał na ruch bramkarza, tylko uderzył z 16 metrów i uderzył mocno pod poprzeczkę nie do obrony, mamy 2:0, radość tym większa że na ogół Karol występuje w obronie, ale tym razem pokazał że odnajduje się również pod bramką rywali. To prowadzenie wydawało się już dość bezpieczne, lecz goście się nie poddawali i próbowali dalej, po faulu Łukasza Biedrzyckiego, otrzymali rzut wolny tuż przed polem karnym, ale zawodnik gości z numerem "17" uderzył tuż nad poprzeczką. W okolicach 85 minuty goście uzyskali rzut karny po niepotrzebnym faulu Piotrka Domańskiego w polu karnym na szczęście wcześniej wspomniany zawodnik gospodarzy z numerem "17", strzela mocno ale obok słupka. Do końca nic się już nie wydarzyło i odnosimy kolejne zwycięstwo, a w niedzielę powalczymy o kolejne trzy punkty w meczu z Ostrówkiem.

1:0- Piotr Kondej
2:0- Karol Rosłaniec

Paweł Szymanek---Krzysztof Aniszewski, Łukasz Biedrzycki, Kamil Latuszek, Robert Celej--- Damian Baran(55' Mirosław Gruszczyński), Piotr Kondej, Jarosław Zając(80' Kamil Celej), Łukasz Wołoszka(60' Karol Rosłaniec)--- Piotr Domański, Olaf Woder(65' Przemysław Baran)

Błękitni pokonani!!!
SeniorzyMecz z Błękitnymi miał być okazją na pokazanie że przegrana z Tajfunem, nie podłamała naszej drużyny i jesteśmy w stanie wygrać z drużyną Błękitnych Stoczek Węgrowski. Mecz rozpoczął się o 16.30. Początek mecz był dość wyrównany, ale toczony w szybkim tempie, mimo to brakowało klarownych sytuacji podbramkowych, pierwszą takową stworzył sobie Piotrek Domański, który przedryblował w polu karnym kilku rywali ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę, dobrą sytuację miał tę Mariusz Mikulski który z trudnej pozycji próbował przelobować bramkarza gości, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Błękitni w pierwszej połowie zagrażali naszej bramce po stałych fragmentach i dośrodkowaniach z bocznej strefy boiska ale ich strzały na szczęście były niecelne. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 0:0. Na drugą połowę pojawił się już Piotrek Kondej, który spóźnił się ponieważ zatrzymały go zajęcia na uczelni. Wszyscy w drużynie wiedzieli że jego pojawienie się na pewno nam pomoże. Druga połowa była dużo ciekawsza i to nasza Wilga miała zdecydowana przewagę. "Pietia" zagrał w swoim stylu i przyczynił się do zdominowania przez naszą Wilgę środka boiska. Pierwszą dobrą sytuację stworzył sobie niezwykle aktywny tego dnia Piotrek Domański, ale jego strzał obronił bramkarz gości. Kilka minut znów po indywidualnej akcji "Doman" znajduje się w sytuacji sam na sam, ale bramkarz gości broni jego strzał nogami i nadal mamy remis. Chwilę później sędzia dyktuje rzut wolny w okolicach 18 metra od bramki gości, ale Piotrek Kondej strzela nad bramką. Błękitni po jednej z kontr dochodzą do sytuacji sam na sam, ale świetnie spisuje się Sylwester Jakubik który broni strzał napastnika gości. Jak się okazało był to moment przełomowy. Od tego momentu nasza Wilga ruszyła jeszcze bardziej zdecydowanie do ataku. W okolicach 75 minuty w końcu są powody do radości, świetne prostopadłe podanie Piotrka Kondeja i Piotrek Domański lewą nogą uderza mocno przy "krótszym słupku, lecz bramkarz gości nawet nie drgnął i prowadzimy 1:0. Chwilę później znów do strzału dochodzi Piotrek Domański lecz trafia w słupek. Na szczęście chwilę później mamy już 2:0 kiedy po błędzie obrońców w sytuacji sam na sam znajduje się Marcin Cichecki i mocnym strzałem zdobywa bramkę. Swoją sytuacje przy stanie 2:0 mają goście ale ich napastnik strzelając główką trafia w poprzeczkę. Nasza Wilga nie poprzestaje na tym wyniku i dalej gra agresywnie i atakuje. Pod koniec meczu po odebraniu piłki Damian Baran, oddaje ja do Mariusza Mikulskiego, który świetnie podaje górą do Piotrka Kondeja który mocnym strzałem z woleja trafia w poprzeczkę, szkoda że nie zdobył bramki bo bardzo mu się należała za ten mecz. Zrekompensował to sobie kolejną asystą już w doliczonym czasie gry kiedy to świetnie obsłużył Mariusza Mikulskiego który w sytuacji sam na sam strzela bramkę na 3:0. Sędzia od razu po tej bramce kończy mecz i nasza Wilga odnosi bardzo cenne i zasłużone zwycięstwo. Miejmy nadzieję że, dobra atmosfera w drużynie i pozytywne nastawienie przełoży sie na zwycięstwo z Wekrtą Dziewule!!!

75' 1:0- Piotrek Domański
82' 2:0- Marcin Cichecki
90' 3:0- Mariusz Mikulski

Wtorek 1.05.2007r.
Seniorzy
WEKTRA DZIEWULE

VS

WILGA MIASTKÓW

Wyjazd: 13:00

Jadą wszyscy juniorzy zgłoszeni do seniorów!!!
PAMIĘTAJCIE O DOWODACH TOŻSAMOŚCI!!!

Kolejka 19

Wektra Dziewule - Wilga Miastków Wtorek 15 (Branica, Guzowski, Adamczyk)

Orzeł Unin - Grodzisk Krzymosze Czwartek 16 (Wójcik, Wojtczyk, Zychowicz)

Orzeł Parysów - Wisła Maciejowice Czwartek 17 (Wadas M, Firus, Skoczylas)

Jutrzenka/Tęcza Cegłów - Płomień Dębe Wielkie Wtorek 16 (Jastrzębski M, Krzyżanowski, ??)

Jabłonianka Jabłonna Lacka - Jutrzenka Junior Cegłów Czwartek 17 (Piotrkowicz, Dębski, Gawor M)

Hutnik Huta Czechy - Tajfun Jartypory Wtorek 11 (Wadas M, Witkowski, Branica)

Ostrówek - Błękitni Stoczek Węgrowski Środa 17 (Prekurat, Maciołek, Stosio)

Czarni Węgrów - Płomień Dębe Wielkie 11:2

Cenne i zasłużone zwycięstwo z MKS Małkinią!!!
JuniorzyDzisiaj na stadionie Wilgi odbył się mecz pierwszej z drugą drużyną w tabeli, więc w szeregach naszych juniorów dominowała atmosfera chęci rewanżu za przegraną w Małkini, dlatego każdy był bojowo nastawiony do tego meczu. Mecz rozpoczął się 15 minut po czwartej i już w pierwszej akcji meczu doskonałą paradą popisał się Paweł Szymanek broniąc silny strzał z bliska napastnika Małkini, jak się później okazało to była jedyna groźna akcja Małkini w całym meczu, od tego momentu zaczęła sie dominacja naszej Wilgi. Już w okolicach 10 minuty dobrze z rzutu wolnego uderzył Przemek Baran ale świetną interwencją popisał się bramkarz gości, nie długo później znów po stałym fragmencie gry i dośrodkowaniu z boku do strzału głową doszedł znów Przemek Baran i piłka dosłownie o centymetry minęła bramkę rywali. Około 30 minuty techniczny strzałem bramkę próbował zdobyć Łukasz Wołoszka, ale piła przeleciała tuż nad poprzeczką, chwilę później po ładnej indywidualnej akcji znów strzał oddaje Przemek Baran, ale uderza niestety tylko w boczną siatkę. Na szczęście pod koniec pierwszej połowy w końcu udało się strzelić tą upragnioną bramkę, po rzucie rożnym i przyjęciu piłki dobry strzał oddał Maciek Osiak, piłka trafiła w słupek, ale na piątym metrze od bramki znalazł się Przemysław Baran, który to silnym uderzeniem wyprowadził naszą Wilgę na prowadzenie 1:0. Takim też wynikiem zakończyła się I połowa. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, dalej stroną zdecydowanie przeważającą był nasz zespół. Już na początku drugiej połowy po doskonałym podaniu Łukasza Wołoszki w sytuacji sam na sam znalazł się Przemek Baran, ale przegrał ten pojedynek ze zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Małkini, któremu to goście zawdzięczają wiele. Również Łukasz Wołoszka po strzale Maćka Osiaka mógł dobić piłkę do bramki ale miał zbyt duży kąt i trafił w słupek. Ok 70 minuty świetna akcję lewym skrzydłem przeprowadził Kamil Celej który ograł obrońcę przeciwnika i wyłożył piłkę do Przemka Barana, ale ten niestety nie zdołał skierować jej do bramki. Kilka minut później mógł się on zrehabilitować kiedy znów oddał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego ale bramkarz Małkini sparował piłke na poprzeczkę i niestety wynik nadal bez zmian. W końcówce piłkarze gości, nie radząc sobie piłkarsko urządzili sobie "polowanie na kości" naszych zawodników, i w okolicach 85 minuty po brutalnym i chamskim kopnięciu jednego z naszych obrońców bez piłki zawodnik Małkini dostaje zasłużoną czerwoną kartkę, od trzeba przyznać dobrze prowadzącego ten mecz sędziego. Wynik nie uległ już zmianie, więc drużyna z Małkini spróbowała znów powalczyć w sposób poza sportowy a mianowicie poprzez sprawdzenie naszych zawodników, no ale my gramy uczciwie. Tak więc podsumowując w relacji bardzo często padało imię i nazwisko Przemka Barana, bo rzeczywiście zagrał on bardzo dobry mecz, ale nie tylko on, w relacji skupiałem się na sytuacjach podbramkowych, ale naprawdę bardzo dobry mecz rozegrali wszyscy, dlatego wymienię wszystkich naszych piłkarzy którzy zagrali naprawdę tak jak tego my kibice i ich opiekun pan Krzysztof Baran oczekują: Paweł Szymanek- Gałązka Michał, Możdżonek Kamil, Kamil Latuszek, Maciej Szeląg(Mirosław Gruszczyński), Kamil Mucha(Kamil Celej), Paweł Cichecki, Łukasz Wołoszka, Dominik Osiak, Przemysław Baran, Maciej Osiak. Chłopaki po prostu gratulacje!!! WMR!!!

45' 1:0- Przemysław Baran

Chciałem także dodać dwa zdania o meczu z poprzedniego tygodnia kiedy to nasi juniorzy wygrali na wyjeździe z Płomieniem Dębę Wielkie 7:2. Dominacja naszego zespołu była całkowita, a te dwie bramki dla gości, to wyraz zbytniego rozluźnienia w naszych szeregach. Mimo to kolejny dobry mecz w wykonani juniorów. Bramki strzelali: dwie Przemysław Baran, dwie Piotr Domański, dwie Łukasz Wołoszka i jedną ale za to przepiękną po strzale z 25 metrów w same okienko Dominik Osiak. Relacja z tego meczu oczywiście spóźniona ale kumaci chyba wiedzą dlaczego:D

Rozkład jazdy 28.29-04
Wilga Miastków-Błękitni Stoczek Węgrowski 3:0 Niedziela 16.30 (Dębski R, Belka, M, Lusawa)
Tajfun Jartypory-Ostrówek 0:1 Niedziela 16 (Borkowski G, Czyżak, Piotrkowicz)
Jutrzenka Junior Cegłów-Hutnik Huta Czechy 0:8 Niedziela 16 (Witkowski, Guzowski, Mucha)
Płomień Dębe Wielkie-Jabłonianka Jabłonna Lacka 1:1 Niedziela 17 (Jastrzębski P, Wojtczyk, Adamczyk)
Wisła Maciejowice-Jutrzenka/Tęcza Cegłów Niedziela 0:3 16 (Dąbrowski G, Baranowski, Wadas Sz.)
Grodzisk Krzymosze-Orzeł Parysów 1:1 Niedziela 15 (Jenda P, Jastrzębski M, Foryś)
Wektra Dziewule-Orzeł Unin 1:2 Niedziela 15 (Skoczylas, Komar, Michalski)

Realizujemy zadanie:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w dyscyplinie piłka nożna w 2023r. w miejscowości Miastków Kościelny"