Odziemczyk Szymon - 1
Śliński Piotr - 1

Tabela U13

Pewne zwycięstwo nad Wektrą!!!
SeniorzyDzisiaj nasza Wilga udała się na stosunkowo daleki wyjazd do Dziewul. Gdy nasi zawodnicy dojechali na miejsce, pierwsze co zwróciło ich uwagę to fatalny stan murawy, nawierzchnia była tam w katastrofalnym stanie- typowe "Kemp Nou". Mimo tego nasza drużyna była w bojowych nastrojach, i wyszła z nastawieniem że nawet w tych warunkach, jako lepsza drużyna jesteśmy w stanie wygrać. Zgodnie z przewidywaniami wynikającymi ze stanu boiska, był to typowy mecz walki toczącej się w środkowej strefie boiska. Pierwszą groźną akcje przeprowadzili gospodarze, kiedy po rajdzie skrzydłowego i wyłożeniu piłki na 10 metr, strzał oddał napastnik gości ale dobrą interwencja popisał się Paweł Szymanek broniąc ten strzał. Mimo to w pierwszej połowie optyczną przewagę wyrobiła sobie nasza Wilga, strzał z rzutu wolnego oddał Piotrek Kondej ale bramkarz gospodarzy obronił, podobnie próbował Olaf Woder który po złym wybiciu piłki przez obrońców Wektry uderzył z pierwszej piłki ale trafił w boczną siatkę. Na szczęście w okolicach 35 minuty udaje się naszej drużynie przeprowadzić bramkową akcję kiedy to po szybkiej wymianie piłki pomiędzy Piotrkiem Kondejem a Piotrkiem Domańskim w dobrej sytuacji do strzału znalazł się ten pierwszy i uderzył mocno piłka otarła się o słupek i wpadła do bramki gości i mamy 1:0. W pierwszej połowie stwarzamy jeszcze jedną doskonałą sytuację kiedy to po dograniu z boku boiska bardzo mocno z 10 metra uderza Olaf Woder ale trafia w poprzeczkę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0. W drugiej połowie to gospodarze grają z wiatrem i uzyskują przewagę w polu i częściej atakują naszą bramkę, ale te ataki kończą się w okolicach 25 metra od naszej bramki, jedyne zagrożenie to rzuty wolne ale na nasze szczęście nie są one celne. Nasza Wilga stara się atakować i w okolicach 70 minuty dobre podanie otrzymuje wprowadzony 15 minut wcześniej Karol Rosłaniec i po przełożeniu sobie piłki na prawą nogę uderza z linii pola karnego minimalnie nad poprzeczką. Co się nie udało wtedy udało się pięć minut później wtedy to po akcji rezerwowych- świetnym prostopadłym podaniem do Karola Rosłańca popisuje się Przemysław Baran, popularny "Kajo" w tej sytuacji wychodząc sam na sam z bramkarzem nie czekał na ruch bramkarza, tylko uderzył z 16 metrów i uderzył mocno pod poprzeczkę nie do obrony, mamy 2:0, radość tym większa że na ogół Karol występuje w obronie, ale tym razem pokazał że odnajduje się również pod bramką rywali. To prowadzenie wydawało się już dość bezpieczne, lecz goście się nie poddawali i próbowali dalej, po faulu Łukasza Biedrzyckiego, otrzymali rzut wolny tuż przed polem karnym, ale zawodnik gości z numerem "17" uderzył tuż nad poprzeczką. W okolicach 85 minuty goście uzyskali rzut karny po niepotrzebnym faulu Piotrka Domańskiego w polu karnym na szczęście wcześniej wspomniany zawodnik gospodarzy z numerem "17", strzela mocno ale obok słupka. Do końca nic się już nie wydarzyło i odnosimy kolejne zwycięstwo, a w niedzielę powalczymy o kolejne trzy punkty w meczu z Ostrówkiem.