Odziemczyk Szymon - 1
Śliński Piotr - 1

Tabela U13

Na dobry początek- Podlasie II pokonane!!!
SeniorzyWyjazd do Sokołowa zapowiadał się nie tylko długi ale też trudny bo wiedzieliśmy że Podlasie II jest szczególnie mocne w meczach u siebie, dlatego szykowaliśmy się na ciężką przeprawę, pierwszy mecz w sezonie to zawsze wielka niewiadoma, nie ma punktu odniesienia, nie do końca wiadomo czego spodziewać się po rywalu i tego jak my wypadniemy na jego tle. Wydaje mi się, że wypadliśmy całkiem dobrze, ale po kolei.
Mecz rozpoczęliśmy z dużym animuszem, staraliśmy się od razu uzyskać przewagę i udało się nam dość szybko objąć prowadzenie. Około 10 minuty Damian Baran po przejęciu piłki oddał ją do Kamila Celeja który długim podaniem znalazł Piotrka Domańskiego, Doman w swoim stylu ograł obrońcę i w sytuacja sam na sam pewnym strzałem nie daje szans bramkarzowi. Kilka chwil później mieliśmy doskonałą sytuację do podwyższenia prowadzenia po rajdzie lewą stroną Krzyśka Aniszewskiego i jego dokładnym dograniu w pole karnym, Kamil Celej wślizgiem uderzył piłkę, ale trafił w słupek. Na szczęście w okolicach 15 minuty mamy już 2:0, sędzia dyktuje rzut wolny dla naszej drużyny w odległości 20 metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł etatowy ich wykonawca Mariusz Mikulski i oddał mocny strzał prostym podbiciem w róg którego pilnował bramkarz, ale piłka była uderzona z taką siłą a do tego zmieściła się przy samym słupku, tak że bramkarz nawet nie drgnął. Mimo tego że prowadziliśmy różnicą dwóch bramek, atakowaliśmy dalej, no i znów po paru minutach strzelamy bramkę, tym razem Piotrek Domański w indywidualnej akcji ośmiesza obronę gospodarzy i wychodzi znów sam na sam i strzela bramkę na 3:0. Dopiero wtedy do głosu doszła drużyna Podlasia II ale ich ataki kończyły się 20-30 metrów od naszej bramki. Jedyne zagrożenie to strzał z rzutu wolnego z przed szesnastki obok bramki, i jedna dość przypadkowa sytuacja, po której w dobrej sytuacji znalazł się napastnik gospodarzy ale nasz bramkarz Sylwek Jakubik popisał się doskonała interwencją. Przed przerwą mogliśmy objąć prowadzenie najpierw sędzia nie dopatrzył się zagrania ręką zawodnika gospodarzy w polu karnym, a tuż przed końcem I połowy Piotrek Domański znalazł się kolejny raz w sytuacji sam na sam, ale strzelił minimalnie obok słupka. Pierwsza połowa zakończyła naszym trzy bramkowym prowadzenie. Warte odnotowania że już w 35 minucie nasz trener był zmuszony przeprowadzić zmianę, boisku opuścił Piotrek Celej któremu odnowiły się problemy z kolanem a w jego miejsce pojawił się Kamil Latuszek. Druga połowa była dużo mniej ciekawsza, optyczną przewagę posiadało Podlasie II, ale te akcje były szybko rozbijane, gospodarzom w zdobyciu bramki niestety pomógł sędzia który podyktował rzut karny "z kapelusza" za rzekomy faul Roberta Celeja w polu karnym, zawodnik gospodarzy wykorzystał "11" i w 60 minucie mieliśmy 3:1- mimo tego Podlasie II nie ruszyło do jakiś szaleńczych ataków. Dopiero w końcówce nasz bramkarz Sylwek Jakubik pokazał swoją klasę broniąc dwa strzały z bliska, my również mieliśmy swoje szanse, były to głównie strzały z dystansu, ale dobrą sytuację miał też Piotrek Domański który po dośrodkowaniu Przemka Barana- uderzył głową minimalnie obok słupka. Mecz zakończył się naszym zasłużonym zwycięstwem. Najważniejsze że dobrze rozpoczęliśmy sezon, oby tak dalej. W drodze powrotnej doskonała atmosfera i trochę śpiewów o naszej Wildze i o jej zawodnikach:D WMR!!!

10'- 1:0- Piotr Domański
15'- 2:0- Mariusz Mikulski
20'- 3:0- Piotr Domański
60'- 3:1

Skład: Sylwester Jakubik, Piotr Celej(35' Kamil Latuszek), Michał Biedrzycki, Łukasz Biedrzycki, Robert Celej, Damian Baran(90+2' Paweł Kowalski), Grzegorz Mucha, Mariusz Mikulski(70' Przemysław Baran), Krzysztof Aniszewski(65' Rafał Szczęśniak), Piotr Domański, Kamil Celej.

Wyniki Pucharu Polski
Wyniki Pucharu Polski z dnia 12 sierpnia 2007 roku (niedziela) godz. 17.00:

1. Polonia II Iłża (B) - Gracja Tczów (A) 0-3 v.o.
2. Iskra Janów (B) - Akcja I Jastrzębia (A) 0-2
3. Petrus Radom (B) - Postęp Łaziska (B) 3-2
4. LKS Chomentów (B) - KS Jastrząb (A) 3-3 k. 2-4
5. Krępianka Rzeczniów (B) - Megawat Świerże Górne (B) 0-3 v.o.
6. LKS Pniewy (B) - Belweder Mogielnica (B) 1-5
7. Sz.P. Beniaminek (LJ) - Chojniak Wieniawa (A) 9-2
8. Polonez Mordy (B) - Płomień Ruda (Oldb.) 3-0 v.o.
9. Płomień Ruda (B) - Płomień Dębe Wielkie (A) 3-1
10. UKS Starawieś (B) - Strzelec Łochów (A) 0-5
11. Pogoń II Siedlce (B) - Zorza Sterdyń (A) 3-4
12. Watra II Mrozy (B) - Podlasie II Sokołów (A) 3-1
13. Livia Łochów (B) - Wilga Miastków (A) 1-5
14. Wisła Maciejowice (A) - Błękitni Stoczek Węgrowski (A) 3-0 v.o.

24. Okęcie II Warszawa (B) - Tarpan Tarczyn (A) 6-0
25. UKS Orzeł Warszawa (B) - Pro Futuro (A) 3-0 v.o.
26. Ursus II Warszawa (B) - Naprzód Brwinów (A) 2-1
27. Wulcan Wólka Mlądzka (B) - Mazur II Karczew (A) 2-4
28. Wrzos Międzyborów (B) - Anprel Nowa Wieś (A) 3-0 v.o.
29. FC Płochocin (B) - KS Teresin (A) 1-4
30. Polonia Kuligów (B) - Huragan II Wołomin (A) 0-3 v.o.
31. KS Raszyn (B) - Piast II Piastów (A) 2-0
32. Pogoń II Grodzisk (A) - Milan II Milanówek (A) 1-3
33. Rokola Otwock (B) - KS Glinianka (A) 6-4
34. WKS Puznów (B) - Fenix Siennica (A) 5-2
35. Bór Regut (A) - Józefovia (A) 1-2
36. Advit Wiązowna (A) - Start II Otwock (A) 0-3 v.o.

Nasz rywal- Podlasie II Sokołów Podlaski
Podlasie II Sokołów Podlaski jest zapleczem pierwszej drużyny z tego powodu, zawodnicy z pierwszej drużyny, którzy nie zagrali w meczu pierwszej drużyny mogą wystąpić w rezerwach, więc choćby z tego powodu nie zapowiada się łatwa przeprawa. Druga drużyna Podlasia istnieje już dość długo i przez kilka lat występowała w Lidze Okręgowej, po spadku do A klasy w roku 2004, grała tam tylko rok i mimo iż zajęła 5 miejsce to drużyna została rozwiązana i dopiero w minionym sezonie zagrała w rozgrywkach B klasy w których to zajęła 3 premiowane awansem miejsce. W rozgrywkach B klasy Podlasie zdobyło 52 punkty i mimo 3 miejsca miało najlepszy bilans bramkowy 117-36, strzeliło najwięcej bramek, na szczęście pod względem straconych bramek byli za Sokołem i Strzelcem. Zdecydowanie najgroźniejsi u siebie gdzie wygrali 10 meczy a 2 przegrali( te przegrane to właśnie ze Strzelcem i Sokołem), na wyjeździe wygrali 7 meczy, 1 zremisowali a 4 razy odnieśli porażkę.

W całej historii spotkaliśmy się z Podlasiem tylko dwa razy było to w feralnym dla nas sezonie 2004/2005, kiedy to spadliśmy z A klasy.
3 pażdziernik 2004- Podlasie II Sokołów Podlaski- Wilga Miastków 4-0
15 maja 2005- Wilga Miastków- Podlasie II Sokołów Podlaski 1-1

Podsumowując wcześniejsze statystyki i informacje wynika, że czeka nas naprawdę bardzo ciężki mecz, dlatego choć jak wiemy- nasz zespół jest osłabiony, i mimo że pierwszy mecz w sezonie zawsze jest niewiadomą to myślę że, przy pełnej mobilizacji jesteśmy w stanie wywalczyć 3 punkty. Wierzę że, się uda! WMR!!!

Pierwsza runda PP
SeniorzyW pierwszej rundzie Pucharu Polski nasza Wilga Miastków(A-Klasa) zmierzyła sie z Liwią Łochów(B-Klasa). Wynik jednoznaczny nasi zawodnicy wygrali 5-1.
1:5 Gładysz

Karnego dla naszej drużyny nie wykorzystał Kamil Celej, który trafił w słupek.
Zaś karnego dla Liwi obronił nasz bramkarz znany jako "Gruby".

P. Baran, K. Latuszek, R. Gładysz, P. Kowalski

W II rundzie WILGA MIASTKÓW zmierzy się z drużyna Tygrysa Huta Mińska(LO).
Mecz odbędzie się na stadionie w Miastkowie dnia 22.08 o godzinie 17.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW!!!

Tapeta na pulpit
Image Hosted by ImageShack.us
Wykonał Czołg

Pracowity weekend.
SeniorzyW ten weekend nasza drużyna ma zaplanowane dwa sparingi:

Sobota- 4.08.2007 o godz. 18.00 z Sępem Żelechów drużyną z Ligi Okręgowej

Niedziela- 5.08.2007 o godz. 17.30 z WKS Puznów drużyną z warszawskiej B klasy grupy III

Mam nadzieję że na sparingach zjawi się jak największa liczba zawodników, ponieważ dwa mecze w ciągu dwóch dni to duży wysiłek, dlatego kadra powinna być szeroka.

Zapraszam też wszystkich kibiców ponieważ oba mecze odbędą się na naszym stadionie.

I miejsce dla Zgórza.
W dniu wczorajszym odbyły się finałowe mecze o Puchar Wójta Gminy Miastków Kościelny, zwycięzcą turnieju została drużyna ze Zgórza. Gratulacje dla zwycięzców!!! Sporym zaskoczeniem była też postawa drużyny Przykór, które dwa lata temu nie wyszła z rozgrywek grupowych, rok temu nie startowała a w tym roku zdobyła II miejsce, okupując to ten sukces dość poważną kontuzją Jarka Zająca, który nie dość że, nie mógł zagrać w meczu finałowym, to dodatkowo ma nogę w szynie i nie wiadomo kiedy będzie sprawny, a zważywszy na to że Jarek jest bardzo ważną postacią drużyny Wilgi Miastków, mamy nadzieje że, jak najszybciej wróci do zdrowia i do grania bo sezon rozpoczyna się już za 2 tygodnie. III miejsce zdobyła drużyna z Miastkowa Kościelnego, której to my admini jesteśmy zawodnikami i nie ma chyba zawodnika z Miastkowa Kościelnego dla którego to III miejsce jest porażką no ale cóż byliśmy gorsi, choć jednocześnie zdajemy sobie sprawę że na pewno mamy potencjał aby wygrywać ten turniej w przyszłości. IV miejsce dla drużyny z Brzegów, ale trzeba pamiętać że to pierwszy awans drużyny z Brzegów do turnieju finałowego, więc to na pewno duży sukces tej drużyny. Myślę że równie ważne z wynikami a być może najważniejsze jest to że ten turniej się odbył, dlatego w moim imieniu a myślę że także wszystkich uczestników turnieju wielkie podziękowania dla organizatorów tego turnieju, wymienię tu przede wszystkim Władysława Włodarczyka- przewodniczącego Rady Gminy, który pozyskał środki na ten turniej, przedstawicieli klubu Wilga Miastków pana Marka Bąka i Krzysztofa Barana, panią wójt gminy Jadwigę Wojdę za objęcie patronatem tych zawodów, spikera i dj zawodów finałowych pana Bogdana Domańskiego, opiekę medyczna pani Albiny Baran, a także wielu innym którzy włożyli wiele energii w organizację tego turnieju i wszystkim zawodnikom, bez których tego turnieju by nie było- niech nikt nie czuję się pominięty.

4. Brzegi
Pozostałe drużyny które brały udział w rozgrywkach lecz nie awansowały do turnieju finałowego: Zabruzdy, Ryczyska, Stary Miastków, Wola Miastkowska, Oziemkowka.