Odziemczyk Szymon - 1
Śliński Piotr - 1

Tabela U13

Na dobry początek- Podlasie II pokonane!!!
SeniorzyWyjazd do Sokołowa zapowiadał się nie tylko długi ale też trudny bo wiedzieliśmy że Podlasie II jest szczególnie mocne w meczach u siebie, dlatego szykowaliśmy się na ciężką przeprawę, pierwszy mecz w sezonie to zawsze wielka niewiadoma, nie ma punktu odniesienia, nie do końca wiadomo czego spodziewać się po rywalu i tego jak my wypadniemy na jego tle. Wydaje mi się, że wypadliśmy całkiem dobrze, ale po kolei.
Mecz rozpoczęliśmy z dużym animuszem, staraliśmy się od razu uzyskać przewagę i udało się nam dość szybko objąć prowadzenie. Około 10 minuty Damian Baran po przejęciu piłki oddał ją do Kamila Celeja który długim podaniem znalazł Piotrka Domańskiego, Doman w swoim stylu ograł obrońcę i w sytuacja sam na sam pewnym strzałem nie daje szans bramkarzowi. Kilka chwil później mieliśmy doskonałą sytuację do podwyższenia prowadzenia po rajdzie lewą stroną Krzyśka Aniszewskiego i jego dokładnym dograniu w pole karnym, Kamil Celej wślizgiem uderzył piłkę, ale trafił w słupek. Na szczęście w okolicach 15 minuty mamy już 2:0, sędzia dyktuje rzut wolny dla naszej drużyny w odległości 20 metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł etatowy ich wykonawca Mariusz Mikulski i oddał mocny strzał prostym podbiciem w róg którego pilnował bramkarz, ale piłka była uderzona z taką siłą a do tego zmieściła się przy samym słupku, tak że bramkarz nawet nie drgnął. Mimo tego że prowadziliśmy różnicą dwóch bramek, atakowaliśmy dalej, no i znów po paru minutach strzelamy bramkę, tym razem Piotrek Domański w indywidualnej akcji ośmiesza obronę gospodarzy i wychodzi znów sam na sam i strzela bramkę na 3:0. Dopiero wtedy do głosu doszła drużyna Podlasia II ale ich ataki kończyły się 20-30 metrów od naszej bramki. Jedyne zagrożenie to strzał z rzutu wolnego z przed szesnastki obok bramki, i jedna dość przypadkowa sytuacja, po której w dobrej sytuacji znalazł się napastnik gospodarzy ale nasz bramkarz Sylwek Jakubik popisał się doskonała interwencją. Przed przerwą mogliśmy objąć prowadzenie najpierw sędzia nie dopatrzył się zagrania ręką zawodnika gospodarzy w polu karnym, a tuż przed końcem I połowy Piotrek Domański znalazł się kolejny raz w sytuacji sam na sam, ale strzelił minimalnie obok słupka. Pierwsza połowa zakończyła naszym trzy bramkowym prowadzenie. Warte odnotowania że już w 35 minucie nasz trener był zmuszony przeprowadzić zmianę, boisku opuścił Piotrek Celej któremu odnowiły się problemy z kolanem a w jego miejsce pojawił się Kamil Latuszek. Druga połowa była dużo mniej ciekawsza, optyczną przewagę posiadało Podlasie II, ale te akcje były szybko rozbijane, gospodarzom w zdobyciu bramki niestety pomógł sędzia który podyktował rzut karny "z kapelusza" za rzekomy faul Roberta Celeja w polu karnym, zawodnik gospodarzy wykorzystał "11" i w 60 minucie mieliśmy 3:1- mimo tego Podlasie II nie ruszyło do jakiś szaleńczych ataków. Dopiero w końcówce nasz bramkarz Sylwek Jakubik pokazał swoją klasę broniąc dwa strzały z bliska, my również mieliśmy swoje szanse, były to głównie strzały z dystansu, ale dobrą sytuację miał też Piotrek Domański który po dośrodkowaniu Przemka Barana- uderzył głową minimalnie obok słupka. Mecz zakończył się naszym zasłużonym zwycięstwem. Najważniejsze że dobrze rozpoczęliśmy sezon, oby tak dalej. W drodze powrotnej doskonała atmosfera i trochę śpiewów o naszej Wildze i o jej zawodnikach:D WMR!!!

10'- 1:0- Piotr Domański
15'- 2:0- Mariusz Mikulski
20'- 3:0- Piotr Domański
60'- 3:1

Skład: Sylwester Jakubik, Piotr Celej(35' Kamil Latuszek), Michał Biedrzycki, Łukasz Biedrzycki, Robert Celej, Damian Baran(90+2' Paweł Kowalski), Grzegorz Mucha, Mariusz Mikulski(70' Przemysław Baran), Krzysztof Aniszewski(65' Rafał Szczęśniak), Piotr Domański, Kamil Celej.