Dobry start juniorów!!!
Dodane przez Giani1987 dnia 14 kwietnia 2007 15:56:50
Dzisiaj o godzinie 16.00 na stadionie w Miastkowie Kościelnym, przy pięknej wiosennej pogodzie rozpoczął się mecz juniorów naszej Wilgi przeciwko Kosovi Kosów Lacki. Oczywiście ze względu na różnicę punktową jakie dzieliła obie drużyny to gospodarze byli faworytem. Przypuszczenia ta potwierdziły się już w pierwszych minutach, kiedy to nasi juniorzy uzyskali zdecydowaną przewagę. Kilka razy udało się przeprowadzić składne akcje, ale brakowało ich wykończenia celnym strzałem. Na szczęście po 15 minutach meczu i podaniu Łukasza Wołoszki w świetnej sytuacji znalazł się Maciej Osiak, który będąc sam na sam z bramkarzem strzelił nie do obrony pod poprzeczkę. I Wilga prowadzi zasłużenie 1:0. Obraz gry nie ulega zmianie, nadarzają się kolejne sytuacje, warto pochwalić naszego stopera, który po minięciu 4 obrońców znalazł się w sytuacji sam na sam, ale podawał i nie zrozumiał się z Czarkiem Domaszczyńskim, dlatego dalej wynik bez zmian. Lecz "co się odwlecze to nie uciecze" i po chwili po świetnym podaniu Łukasza Wołoszki Przemysław Baran mocnym strzałem w sytuacji sam na sam strzela swoją 14 bramkę. W pierwszej połowie Kosovia praktycznie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Pawła Szymanka. A więc po pierwszej połowie 2:0. W przerwie dochodzi do niemiłego zdarzenia, gdyż goście, którzy raczej powinni się skupić na tym żeby poprawić swoją grę, postanawiają "sprawdzić" naszych zawodników. Nie mam pojęcia dlaczego tak się zachowali, oczywiście przekonali się że nasza Wilga gra uczciwie. Po przerwie jeszcze większa dominacja naszej Wilgi i kolejne sytuacje. Najpierw na początku II połowy bramkę strzela kapitan naszej drużyny Łukasz Wołoszka. W drugiej połowie nadarzają się kolejne sytuacje groźne strzały oddają Kamil Celej, Przemysław Baran czy Czarek Domaszczyńśki. Na szczęście udało się podwyższyć wynik i kolejnym precyzyjnym uderzeniem po długim rogu popisuje się Maciek Osiak. W tej połowie jedną sytuację stworzyli goście, ale w sytuacji sam na sam świetnie spisał się Paweł Szymanek, który obronił strzał instynktownie, a następnie nie pozwolił na dobitkę napastnikom drużyny gości. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla naszej drużyny. Wilga była zdecydowanie lepsza i ten wynik to zdecydowanie najniższy wymiar kary. Cieszy również to że MKS Małkinia przegrała z Naprzodem Skórzec 4:1, oraz Zryw Sobolew zremisował 2:2 z Czarnymi Węrów. W związku z tym po tej kolejce nasi juniorzy będą zajmować 2 miejsce z punktem straty do lidera z Sobolewa. Miejmy nadzieje że następne mecze również będą tylko zwycięskie!!!