Cenny remis w Parysowie!!!
Dodane przez Giani1987 dnia 07 kwietnia 2007 15:47:27
Dzisiaj o godzinie 15 w Parysowie odbył się mecz pomiędzy Orłem Parysów a Wilgą Miastków. Drużyny te jak wiadomo są z jednego powiatu, dlatego można powiedzieć o tym meczu jako o derbach powiatu garwolińskiego. Mecze Wilgi z Orłem zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i tak było tym razem, mimo że sytuacja tych drużyn w tabeli była zupełnie inna Orzeł Parysów przed tą kolejką zajmował drugie miejsce i jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu, zaś nasza Wilga zajmowała 9 miejsce i za najważniejszy cel w tym sezonie piłkarze i działacze postawili sobie utrzymanie w A klasie.
Już na rozgrzewce przed meczowej można było się zorientować że, obu drużynom będzie przeszkadzał bardzo silny wiatr. Tuż po godzinie 15 rozpoczęło się spotkanie, w pierwszej połowie "z wiatrem" grała drużyna Orła i to ona miała optyczną przewagę, choć nie wynikały z tego klarowne sytuacje, najwięcej zagrożenia pod naszą bramką było po stałych fragmentach gry, po których to nie raz "zakotłowało się" w naszym polu karnym. Wilga również przeprowadzała akcje ofensywne: dwa razy strzelał Jarek Zając a raz Mariusz Mikulski, lecz bramkarz Orła bez problemu poradził sobie z tymi strzałami. Dlatego do przerwy mamy rezultat 0:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ dużej zmianie, dalej stałe fragmenty gry dla Orła były dla nas dużym zagrożeniem, pod koniec meczu jedyny raz dopuszczony do strzału głową został M. Leszek ale na szczęście strzelił obok słupka. Zagrożeniem z naszej strony dla bramki Orła były strzały z rzutów wolnych Piotrka Kondeja. Dobrą sytuacje miał też Jarek Zając który znalazł się w dogodnej sytuacji, ale w ostatniej chwili wybił mu piłkę stoper drużyny Orła. Już w doliczonym czasie gry nadarzył się dla nas rzut rożny, w którym po dośrodkowaniu Piotrka Kondeja w dobrej sytuacji znalazł się Przemysław Baran ale nie skierował piłki do bramki, doszła ona do Piotrka Domańskiego ale jego strzał został zablokowany. Mogło być pięknie nawet wygrana, ale powiedzmy sobie szczerze, remis jest sprawiedliwym wynikiem. Mecz był twardy, zacięty, toczony głównie w środkowej strefie boiska- typowy mecz walki. Najważniejsze że nasza Wilga podjęła wyzwanie i udało się jej zremisować z faworyzowanym Orłem. Z tego miejsca (co jest oczywiście moją subiektywną oceną) chciałbym pochwalić Pawła Cicheckiego za wyłączenie z gry M. Leszka, Rafała Szczęśniaka za świetny powrót do pierwszego składu, całą linię obrony i cały zespół za serce włożone w ten mecz. W imieniu kibiców- dziękuje!!!